Történet, küldetés

A 2003-ban alakult Lelkierő Egyesület célja, hogy egy olyan civil hálózat részeként működjünk, ami az ifjúsági korosztályt egyéni és csoportos formában segíti a problémák megoldásában, a konfliktusok, krízis helyzetek megelőzésében és kezelésében. Egyesületünk az Észak-alföldi régióban végez segítő jellegű tevékenységeket mellyel, hozzájárul egy élhetőbb társadalom kialakulásához.

Szeretnénk munkákkal megelőzni, hogy egyes krízis helyzetek kialakuljanak, illetve rögzüljenek mentálhigiénés és pszichés betegségeket okozva. Kiemelt feladatunknak tekintjük a pszichiátriai, szenvedélybeteg és a fogyatékkal élő fiatalok mindennapi életének segítését. A hozzánk forduló fiatalok családi életre és a munkaerő piacra való felkészítését. Feladatunknak tekintjük a civil társadalom eszméjét az egyes emberek életének részévé tenni. Munkákkal vállaljuk a szabadidő kellemes és hasznos eltöltéséhez baráti közösségek létrehozását, sport és hobbi tevékenységek fejlesztését, valamint, hogy létrejöjjön egy emberi, környezeti és sport szempontból is fenntartható közösség. Az Egyesület cél szerinti tevékenysége közhasznú tevékenységnek minősül. Rendezvényeink, szakmai programjaink nyitottak, bárki részt vehet rajtuk.

4 szociális ellátást működtetünk. 15 fő állandó alkalmazottunk van, önkénteseink száma 10 fő.

A szolgáltatásainkat igénybevevők debreceni, 18-35 éves pszichiátriai, szenvedélybeteg vagy fogyatékossággal élő fiatalok. Rendezvényeink, szakmai programjaink nyitottak, bárki részt vehet rajtuk.