2016-17. évi tevékenységeink

1. Kikötő – Pszichiátriai betegek közösségi ellátása működtetése 2005-től, 18-35 év közötti fiatal felnőtt pszichiátriai, szenvedélybetegek, ideggyógyászati károsodottak és az intézeti ellátottak közösségi ellátása. 18 - 35 év közötti fiatal felnőtt pszichiátriai betegek részére.
  2. Kulcs - Szenvedélybetegek közösségi ellátása 2006-tól, amely segítséget nyújt a szenvedélybetegek számára egészségi és pszichés állapotuk javításában; meglévő képességeik és készségeik megtartásában, ill. fejlesztésében.
  3. A Támpont Támogató Szolgálat 2007-ben indult. Debrecen város és Debreceni Egyetem közigazgatási területén élő 18 és 35 éves fogyatékkal élő fiatalok saját lakóhelyén, lakókörnyezetében történő segítése, életvitelének megkönnyítése, a közszolgáltatásokhoz való hozzáférés segítése.
  4. Ajtó - Szenvedélybetegek Alacsonyküszöbű Szolgáltatása: 2008-tól a Debrecen város és Debreceni Egyetem közigazgatási területén élő 18 és 35 éves fiatalok részére alacsonyküszöbű szolgálatot működtetünk.
  5. Képzések, tréningek, előadássorozatok szervezése (pl. önkéntesek és kortárssegítő fiatalok képzése, álláskeresési technikák előadássorozat, szociális területen dolgozó civilek részére kommunikációfejlesztő-, szupervíziós-, burn-out-, konfliktuskezelő- és mediációs tréning).
  6. Munkaerőpiaci tanácsadó szolgáltatás nyújtása a fogyatékkal élő és hátrányos helyzetű fiatalok részére.
  7. 2016-17-ben szervezett csoportok és klubok:
    • Átmozgató csoport
  9. Együttműködő szervezetek:
    • Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Pszichiátriai Tanszék
    • Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet Felnőtt pszichiátriai részleg
    • Kenézy Kórház Rendelőintézet Egészségügyi Szolgáltató Nonprofit Kft. Nappali kórház részleg
    • Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ
    • Forrás Lelki Segítők Egyesülete
    • Drogambulancia Debrecen
    • Karitatív Testület
    • Debrecen Megyei Jogú Város Regionális Családsegítő és Megyei Gyermekjóléti Módszertani Központ, Módszertani Családsegítő Szolgálata
    • Baptista Szeretetszolgálat Regionális Szociális Központ vAz Észak-alföldi Regionális Munkaügyi Központ
    • „Arany Középút” Egyesület
    • Látássérültek Észak – alföldi Regionális Egyesülete
    • Siketek és nagyothallók Hajdú-Bihar Megyei Egyesülete
    • A Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közalapítvány Budapest
    • Hajdúsági Jelnyelvi és Kommunikációs Központ Közhasznú Egyesület
    • Mozgáskorlátozottak Hajdú-Bihar Megyei Egyesülete
    • BIT Egyesület
    • Fehér Bot Alapítvány
    • SANSZ Alapítvány
    • Dorcas Segélyszervezet Magyarország Közhasznú Alapítvány

Az egyesület székhelye: 4032 Debrecen, Poroszlay út 97.
Telefon: 70/770-3369
E-mail: lelkieroegyesulet@gmail.com
Honlap: www.lelkieroegyesulet.hu

Cégbírósági bejegyzés kelte és száma: Debrecen, Hajdú – Bihar Megyei Bíróság, 62674/2003