Szenvedélybetegek részére nyújtott közösségi alapellátás

kulcs.bmp

Szenvedélybetegek részére nyújtott közösségi alapellátás

A szenvedélybetegek közösségi ellátása olyan önkéntesen igénybe vehető, hosszú távú gondozás, mely közösségi alapú, de első sorban az ellátott otthonában, lakókörnyezetében történik.
Legfőbb célja az életmódváltozás elindítása, segítése és folyamatos nyomon követése. Emellett fontosnak tartjuk, hogy az általunk gondozott szenvedélybetegek integrált és teljes jogú tagjai maradjanak a társadalomnak, illetve reintegrálódjanak a közösségbe.

Elsődleges célcsoportunk Debrecen város közigazgatási területén élő, nem veszélyeztető állapotú, 18 és 35 év közötti szenvedélybetegek, akik:
• intézményi jogviszony megszűnését követően saját lakókörnyezetükben élnek és megfelelő életvitelük fenntartásához segítséget igényelnek,
• valamilyen más nem bentlakásos ellátási forma szolgáltatásaiban, orvosi vagy egyéb terápiás kezelésben részesülnek és önálló életvitelük fenntartásához segítségre van szükségük,
• mindazon tüneteket mutató személyek, akik addiktív probléma kialakulása szempontjából veszélyeztetettek.

A szenvedélybetegek közösségi ellátása a következő szolgáltatásokat biztosítja:
• problémaelemzés, problémamegoldás: A személyes célok meghatározásának segítése, a változtatásra motiváló tényezők feltárása.
• készségfejlesztés: Életvitellel kapcsolatos tréningek szervezése vagy közvetítése, az önellátásra való képesség javítása és fenntartása.
• pszichoedukáció: Tájékoztatás nyújtunk a betegségekről, a kezeléseiről, a korai figyelmeztető tüneteiről, a lehetséges következményeiről, a segítő folyamatról, a teendőkről, a felépülés várható hatásairól.
• rehabilitációs interakciók:Stresszkezelés, munkához való hozzájutás segítése, szabadidő szervezett eltöltésének segítése programok biztosításával.
• Speciális stratégiák: Addiktológiai konzultáció, melynek során az ellátott megtanulhatja, hogy hogyan hozzon döntéseket, hogyan formálja viselkedését.

• Ügyintézés: Hivatali ügyintézések segítése, kapcsolattartás a szociális alap-és szakellátás szakembereivel. Munkaügyi Központ Rehabilitációs programjai elérésében való segítségnyújtás.

Közösségi programjaink, melyek megrendezésre kerülnek:
• Kreatív klub: Különböző kézműves tevékenységekben próbálhatják ki magukat, a programunkon részt vevő fiatalok.
• Tanuló klub: Minden héten megrendezésre kerül a készségfejlesztő csoport, melynek során játékos formában különböző feladatokat oldhatnak meg a résztvevők.
• Film klub: Minden alkalommal a megnézett film után egy közös kötetlen beszélgetés a film által nyújtott élményekről, érzésekről.
• Szabadidős klub: Különböző szabadidős programok, kerti főzés, szalonnasütés, kiállítások, rendezvények látogatása, stb.

Szenvedélybetegek részére nyújtott közösségi alapellátás elérhetőségei:
cím: 4032 Debrecen, Poroszlay út 97.
telefonszám: 0670/7703369
e-mail: lelkieroegyesulet@gmail.com